strona główna > Pozycjonowanie

Pozycjonowanie

Informacje

Pozycjonowanie (z ang. Search Engine Optimization – SEO) można krótko zdefiniować jako działania mające na celu wpłynięcie na pozycje danej strony w wynikach wyszukiwarki (w SERPach, z ang. Search Engine Results Page) dla wybranych słów kluczowych. Głównym celem pozycjonowania jest zwiększenie ekspozycji danej strony dla potencjalnych klientów i zwiększenie ruchu na stronie (z ang. traffic).

Jeśli jesteś zainteresowany pozycjonowaniem swojej strony, użyj formularza dostępnego pod linkiem: formularz – pozycjonowanie strony. Gdybyś jednak nie był do końca pewien co oferuję SEO, polecam poczytać krótki tekst poniżej…

Biorąc pod uwagę psychologie konsumenta, użytkownik wyszukiwarki jest na minimum drugim etapie procesu kupna. Poszukuję informacji o danym produkcie, lub w lepszym wypadku sprawdza alternatywne produkty i porównuje ceny. Właśnie w takim momencie reklama ma największy wpływ i znacznie zwiększa sprzedaż. Oczywiście pozycjonowanie nie musi być stricte powiązane z chęcią  poszerzenia rynku zbytu, może najzwyklej w świecie służyć poprawie wizerunku czy wspomagać inne, trwające kampanie reklamowe.

Proces pozycjonowania strony internetowej z punktu widzenia osoby trzeciej wydaje się prosty, lecz jeśli weźmie się pod uwagę złożoność budowy algorytmów wyszukiwarek, staję się on dramatem dla niedoświadczonym pozycjonerów czy amatorów.

Podstawowy, okrojony proces można podzielić na:

  • Dobór odpowiednich słów kluczowych (mogą być edytowane, poszerzane lecz nie powinny całkowicie się zmieniać),
  • Optymalizacja kodu strony, tzw. optymalizacja on page, jest to kontrola i zmiany na stronie mające na celu poprawienie jej widzialności przez wyszukiwarki, a nie do końca przez samego użytkownika,
  • Optymalizacja treści strony, która ma celu uwidocznienie elementów ważnych dla użytkownika i dla właściciela strony (np. produktów, tagline-u). Jest to także edycja tekstów w odpowiedni sposób, tak by zawierały odpowiednie frazy i słowa kluczowe.
  • Linkowanie, wewnętrzne jak i zewnętrzne, bardzo ważne i w znaczącym stopniu wpływające na pozycje strony w SERPach.

Zainteresowany lub jakieś pytania? Skontaktuj się z nami: mail: biuro@studiototal.pl formularz kontaktowy: formularz.